Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Orzysz im. gen. bryg. Stanisława Zygmunta Sochaczewskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 sierpnia 2021
Garnizonowe Święto Wojska Polskiego
W dniu dzisiejszym w Orzyszu odbyły się obchody Garnizonowe Święto Wojska Polskiego.
roczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Garnizonowym, którą odprawił ksiądz kapelan ppłk Krzysztof Kacorzyk. Następnie po przemarszu wojsk ulicą Wojska Polskiego część oficjalna święta odbyła się przed orzyskim Ratuszem. W uroczystościach udział wzięli m.in. Zastępca Dowódcy 15 GBZ płk Dariusz Dróżdż, Dowódca Garnizonu Orzysz wz. mjr Artur Bosiński, dowódcy i przedstawiciele jednostek wojskowych Garnizonu Orzysz oraz przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.
Pokaz musztry paradnej, defilada wojska i wozów a następnie piknik średniowieczny na placu Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej j to tylko niektóre atrakcje w jakich mieli przyjemność uczestniczyć mieszkańcy Orzysza oraz turyści odwiedzający w tym czasie Orzysz - Wosjkową Stolicę Polski.
generuj pdf
go-up
Kontakt

Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Orzysz
Kętrzyńskiego 1
12-230 Bemowo Piskie
tel. 261333933
fax. 261333065
ospwlbp@ron.mil.pl

    
  • BIP