Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Orzysz im. gen. bryg. Stanisława Zygmunta Sochaczewskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 września 2021
Swięto OSPWL ORZYSZ
W dniu dzisiejszym Ośrodek Szkolenia Poligonowego obchodził swoje święto.
15 lat temu 5 września otrzymał z rąk Prezydenta RP sztandar i przyjął tradycje 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Rok temu jednostka przyjęła imię jednego z dowódców 5 PUZ – gen. bryg. Stanisława Zygmunta Sochaczewskiego.
Uroczystości rocznicowe rozpoczęła Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników Ośrodka.
Najważniejszym elementem dzisiejszych obchodów było otwarcie Izby Pamięci 5 Pułku Ułanów Zasławskich, która powstała przy ogromnym wsparciu Pani Wiesławy Gałki – Prezes Krajowego Koła Weteranów Ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Przecięcia wstęgi dokonali: Komendant OSPWL Orzysz ppłk dypl. Jarosław Wyszecki, Pani poseł Anna Wojciechowska, Pani Wiesława Gałka i Kustosz Izby Pamięci – Pani Justyna Szakajt.
Kolejna część święta odbyła się przy kamieniu z tablicą poświęconą patronowi jednostki. Po odegraniu hymnu przez Orkiestrę Wojskową z Giżycka, nastąpiło wręczenie medali i odznaczeń dla żołnierzy i pracowników najbardziej zasłużonych dla Ośrodka. Uroczystości zakończyło odczytanie apelu poległych, salwa honorowa i złożenie wieńców pod pomnikiem.
 
fotorelacja z uroczystości w zakładce GALERIA
 
 
generuj pdf
go-up
Kontakt

Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Orzysz
Kętrzyńskiego 1
12-230 Bemowo Piskie
tel. 261333933
fax. 261333065
ospwlbp@ron.mil.pl

    
  • BIP